Корисна інформація

Як вибрати керамічну плитку?


Вибрати керамічну плитку - здавалося б, що може бути простіше?! Знайшов плитку з вподобаним малюнком, визначився з кількістю і потім оглянув упаковки, щоб не було там битою плитки і вперед. Але, виявляється, необхідно знати декілька нюансів для того, щоб вибір був правильним і про своє придбання не довелося потім шкодувати.

Характеристики:
Зносостійкість
Це одна з найважливіших характеристик, облік якої при виборі плитки обов'язковий. По цій характеристиці, ви можете визначити яка плитка, для якого приміщення підійде. Адже для кожного приміщення, враховуючи інтенсивність руху в ньому, покладається свій вид плитки.
Американський інститут Porcelein Enamel Institute, розробив критерії визначають п'ять груп керамічної плитки.
PEI 1 використовується тільки для стін.
РЕI 2 і 3 використовується для обробки стін і підлоги у ванних кімнатах і кухнях
PEI 4 призначена для підлоги в решті житлових приміщеннях.
PEI 5 підходить для місць великого скупчення людей: ресторанів, супермаркетів, аеропортів, пішохідних зон і т. д.

Твердість
Якщо плитка настінна, то питання її твердості повинен турбувати вас менше всього. Цей показник актуальний в першу чергу для підлогової плитки.
Твердість поверхні визначається по шкалі Мооса шляхом впливу на плитку природними матеріалами. Шкала твердості Мооса має всього 10 ступенів, чим вище твердість по цій шкалі, тим менш схильна плитка пошкодження при ходьбі і впливу твердими і гострими предметами. Варто відзначити, що на глянцевому плитці всі пошкодження і подряпини видно більше, тому в такому випадку краще матова керамічна плитка.

Морозостійкість
Цей показник важливий тільки в тому випадку, якщо ви вибираєте плитку для терас, балконів або інших відкритих майданчиків. Така плитка обов'язково повинна витримувати багаторазове заморожування і розморожування не руйнуючись. Морозостійкість вважають за циклами заморожування і розморожування зразка до часткового або повного руйнування. Звичайна плитка для підлоги в середньому витримує 50 циклів, але є на ринку й інші варіанти керамічної плитки, що має 70 і більше циклів заморожування.

Водопоглинання
Більшість будівельних матеріалів вбирає воду і атмосферну вологу. Плитка не виняток. Тільки для різних видів плитки цей показник буде різним. Варто пам'ятати, що керамічна плитка це той матеріал, який найчастіше використовують в приміщеннях з підвищеною вологістю, тому цей показник дуже важливий у виборі плитки. Отже для настінної плитки показник водопоглинання не повинен перевищувати 24%, плитка для підлоги - 4,5%.

Хімічна стійкість
Показник визначає те наскільки схильна хімічних впливів керамічна плитка. Це особливо важливо при виборі плитки для кухні. В першу чергу при експлуатації господині зіткнутися з тим, чим можна мити плитку, а чим категорично заборонено. Вплив таких хімічних речовин, як хлор, пральні порошки, засоби для чищення, кислоти і луги, можуть завдати плитці непоправної шкоди.
Якщо на упаковці є маркування «АА», це означає, що плитці не страшно вплив хімічних речовин. Менш стійка плитка з маркером «А». Найнижча опірність хімії у плитки з маркером «О». Проміжна стійкість - «В» і «С».


Зовнішній вигляд
У плані практичності і зовнішнього вигляду, керамічну плитку можна вважати королевою оздоблювальних матеріалів. Фактура, колірна гамма і імітація покриттів, дозволять будь-якій дизайнерові інтер'єрів за допомогою плитки створювати справжні шедеври. Варто пам'ятати, що глянсова плитка, відбиваючи світло, дозволить візуально збільшити приміщення, в той час як матова поглинаючи світло зробить його більш затишним. Будьте обережні у виборі фактурної плитки з дрібними бороздочкамі і хитромудрим рельєфним малюнком, використовуючи її в кухні. Таку плитку буде дуже важко відмити від нальоту пилу і жиру.

Цікаві новинки
Шкіряна плитка. Уявіть собі підлога з натуральної шкіри. Це дуже красиво, натурально і статусно, але врахуйте, що виробляється така плитка з використанням полімерних високоміцних матеріалів тільки імітують покриття.
Солом'яний плитка. Фактура і колір роблять керамічну плитку практично не отличимой від солом'яного килимка.
Пісочна плитка. Така плитка створить в кімнаті пляжне настрій, особливо якщо вона буде до того ж і підігріта. За допомогою фактури і кольору досягається максимальне схожість із звичайним чистим пісочним пляжик.

Як розрахувати кількість плитки?

На даний момент можна знайти в інтернеті  безліч методів розрахунку керамічної плитки. Зараз досить є популярним онлайн калькулятор. Але ним тільки  можна підрахувати кількість плитки на підлогу і то в великому приміщенні.
Я користуюсь ще «дідівським» методом. І вам про нього хочу розповісти.
Самий кращий метод підрахунку кількості плитки , це намалювати на папері в масштабі свою ванну або інше приміщення. Наприклад, як на цьому малюнку:

Чому краще малювати ?
Тому , що тепер ніхто не обкладає всю поверхню однаковою плиткою ( так як показано на малюнку ) . А кладуть з фризами , декорами і плитку різних кольорів . І такий метод є більш наглядним . Таким чином ви зразу довідаєтеся скільки вам потрібно фризу , декору , плитку одного кольору і іншого . І знаючи кількість плиток , ви можете іти сміло в магазин і купувати плитку поштучно . Зараз переважна більшість магазинів продає поштучно . І не забудьте взяти по три-чотири плитки на випадок якщо одна з них розіб’ється .

Якщо у вас великі площі для облицювання плиткою одного кольору , ви можете підрахувати інакшим методом . Узнавши загальну квадратуру приміщення ви повинні помножити це число на 4% . Ці чотири відсотки – це бій , відрізки .
Ось приклад: 25м² x 4% = 1м²
Тобто , якщо вам необхідно облицювати 25м² підлоги плиткою , вам ще необхідно докупити 1м² плитки на відрізки . І всього 26м² плитки .

Розхід плиточного клею

Багато де пише , що розхід плиточного клею при товщині такій то , ось такий розхід на метр квадратний . Але багато хто не розуміє таких цифр . Звідки їм знати яка товщина того клею  .
Я вам розповім  простіше . Для цього вам потрібно тільки знати кількість квадратних метрів плитки яку потрібно поставити . Далі вам потрібно оцінити рівність стін . Стіни бувають ідеально рівними , такими собі і кривими . Криві стіни навіть немає сенсу облицьовувати плиткою відразу . Їх спочатку потрібно поштукатурити цементно-піщаним розчином . Або стіни обшити листами сухої штукатурки .

Якщо стіни «такі собі» , а вони переважно такі і бувають то необхідно купувати клей в пропорції 1:3 . Тобто , один мішок клею на три квадрати плитки . Мішки клею при такій пропорції повинні бути 25кг. Переважно всі марки клеїв ідуть в такій фасовці .

Якщо стіни або підлога є ідеально рівними ( стіни штукатурені відповідальними майстрами по маяках або змонтовані з г/к, а стяжку також робили на совість ) то розхід в середньому повинен бути 1:4 . Один мішок клею до чотирьох квадратів плитки . Також мішок 25кг.

Я працюю по такій схемі не один рік і віддавати зайвий клей в магазин ще не приходилось . Переважно докупляю але не багато . Я вважаю , що краще докупити ніж плиточник клей пропаде . Так як залишати його до «кращих часів» не получиться . Термін його зберігання всього один рік і то при хороших умовах зберігання .


На замітку замовникові:

Перед купівлею плитки обов'язково порадьтеся з плиточником. У магазині або на ринку перевірте площину і розміри плитки. Адже не з усього цукерка робиться навіть майстром.
Колір і розмір - це тільки ваш і ваш смак. А одне сприйняття великої плитки у великому, просторому магазині і зовсім інше в маленькому і тісному санвузлі.

Тому плитка - не ювелірний виріб, а має визначені відхилення по розмірах по самих технологічних особливостях її виготовлення, то і якість облицювання має визначені допуски. Якщо ці допуски вас не влаштовують, обговоріть вимоги щодо якості заздалегідь. А не після виконаної роботи. Фрази: а я думав, що це має бути так, а не так, як вийшло, уже не допоможуть.

На замітку виконробові або плиточнику:

Якщо керамічна плитка куплена неякісна, тобто її геометричні розміри мають відхилення більш як 1,5 мм, то ні про яку якість по Снипу і мови бути не може. Обговорюйте заздалегідь, що з такої плитки вийде. Фрази: а я думав, що це повинно бути так, а не так, що вийшло, уже не допоможуть.

Обговоріть де, у яких кутах різати плитку. Звідки починати укладання керамічної плитки.
Звернете особливу увагу на місця примикання плитки до сантехприладів, особливо по периметру ванною. Затірку в цих місцях краще (особливо якщо ванна акрилова або з нержавійки, тобто "ворушиться") робити акриловим герметиком.

Грамотно сформулювати технічне завдання що до ремонту зможе не кожен замовник. Тому грамотний майстер обов язково задасть Вам чи мало уточнювальних запитань. Не женіться за дешевизною. Економія на оплаті якісної праці в кінцевому рахунку може обійтися дорожче .Налагодьте з майстром ділові відносини.

Загальні поради 


Розпочинаючи ремонт помешкання, передусім поясніть свої вимоги щодо якості, давши зрозуміти, що Вас влаштовує лише якісний ремонт. Проте, в жодному разі не надокучайте через дрібниці, що може створити нервозну обстановку. Здійснюючи ремонт, не виділяйте окремі види робіт, які Ви зможете зробити самі.Досвічений майстер зажди може показати попередньо зроблений ремонт.
Найкращим заохоченням та гарантією для майстра є Ваша вчасна оплата його роботи. Вибравши плиточника, попросіть його підрахувати кількість плитки, який клей купити, яку плитку брати не варто.